PRODEJNA: iPhone servis provádíme na počkání! Aplikace Tvrzeného skla ZDARMA!

Měsíc s chytrými hodinkami Apple Watch, našel jsem pro ně využití?

Přibližně před měsícem jsem se rozhodl pro koupi chytrých hodinek Apple Watch. Nikdy v životě jsem nebyl fanouškem hodinek a už vůbec ne těch "chytrých", přesto jsme si jednoho dne s kolegou řekli, vyzkoušíme je. Od začátku bylo jasné, že chceme verzi "Sport", na barvě úplně nezáleželo, oříšek byl ale ve velikosti...

Výběr správné velikosti Apple Watch

Rozhodl jsem se pro černé provedení s černým řemínkem a kolega pro stříbrnou s bílým. Nechtěl jsem se při výběru ukvapit a tak jsem napsal pár známým, kteří Apple Watch aktivně využívají. Většinou se jejich názory shodovali, verze 38mm se hodí spíše na menší, dámskou ruku a 42mm zase spíše na pánskou. Pokud se tedy chystáte kupovat Apple Watch, může Vám toto poradit, jaké správně zvolit.

První instalace a propojení s iPhonem

První nastavení Apple Watch bylo velice snadné, tak jak jsme od Applu zvyklý. Vše se velice snadno synchronizovalo a potřebné úpravy jsem si dodělala během pár minut. Bylo potřeba smazat některé aplikace, které na hodinkách 100% nevyužiji, akorát by mě zbytečně vyrušovali jejich notifikace.

Apple Watch 42mm - Displej

Aplikace v Apple Watch

Velice mě překvapilo, že na Apple Watch poběží takový instagram, ale přeci jenom pohodlnější prohlížení obrázků, kteří Vaši známí a přátelé sdílí na této sociální síti je prostřednictvím iPhonu. Co ovšem velice oceňuji je aplikace Messengeru a iMessage. Když nebudu brát v potaz emailového klienta, přes Messenger a iMessage probíhá většina mnou psané komunikace se zákazníky či přáteli. Obával jsem se, že diktování, kterým píšete zprávu pomocí chytrých hodinek nebude na český jazyk dostatečně vyvinuté a hodinky budou dělat příliš mnoho chyb.

K mému asi největšímu překvapení a nadšení jsem hned po napsání první zprávy věděl, že jsem se šeredně mýlil. Diktování je velice přesné. Pouze párkrát za celý měsíc se mi stalo, že by hodinky napsali trochu jiné slovo, než jsem chtěl. Velice oceňuji především, že zprávy jsou psané s diakritikou a například když řeknete otazník, nenapíše se slovo otazník, ale Apple Watch přidají na konec věty znak ?. 

Apple Watch 42mm - Diktování zpráv

Diktování zpráv kvituji především při použití za jízdy v autě, kdy velice snadno mohu nadiktovat při řízení zprávu, kterou tak odešlu prostřednictvím hodinek. Vyvarovávám se tak psání na iPhonu za jízdy a s tím spojenému riziku pokuty či bouračky. Diktování mi bez problému funguje jak na Facebookovém Messengeru, tak v iMessage. 

Užívání hodinek při běžném pracovním dni

Přestože jsem byl z hodinek ze začátku velice nadšený a používal jsem je víceméně při jakékoliv možné příležitosti, postupem času jsem dospěl ke kompromisu, kdy je lepší použít iPhone a kdy Apple Watch. Užívání hodinek jsem tak malinko omezil, ale řekl bych, že se stali nedílnou součástí víceméně každého dne. 

V práci jsem pro ně našel využití při focení například produktových fotografií na eshop. Všechny produktové fotografie si fotíme sami a pouze na iPhone. Jsme si vědomi, že produktové fotografie nejsou příliš profesionální, ale snažíme se zákazníkovi nabídnout maximální reálný obrázek, jak produkt vypadá. iPhone tak mohu umístit do držáku na focení a pomocí aplikace fotoaparát v Apple Watch vidím co fotím a nemusím mačkat tlačítko "vyfotit" přímo na iPhonu, stačí když obrázek vyfotím na Apple Watch. Vše se následně snadno zobrazí na MacBooku a může se editovat.

Propojení produktů Apple je opravdu neskutečné a je radost s nimi pracovat.

Protože jsem dříve nebyl zvyklý nosit hodinky, mám občas problém při práci či sportu, že hodinkami narazím do futer dvěří například. Obávám se pak poškození či poškrábání displej. Škrábanec či prasklina by byla na tak malém displeji velice snadno viditelná a mohla by působit problémy při pozorování hodinek pod určitým úhlem. Rozhodl jsem se tak opatřit hodinky prémiovým tvrzeným sklem z našeho sortimentu a jsem maximálně spokojený. Zatím mi ani samotné Tvrzené sklo neprasklo a Apple Watch jsou tak bez škrábance.

S Apple Watch na cestách...

Název odstavce se může zdát malinko jako klišé, ale před pár dny jsem se vrátil z párdenní dovolené, na kterou jsem samozřejmě Apple Watch bral. V letadle mě sice nenapadlo zapnout letový režim i na hodinkách, ale letadlo nespadlo, takže se nic hrozného nestalo. Na dovolené jsem používal většinou hodinky pouze při používání navigace, jinak jsem pro ně příliš speciální využití nenašel. 

Apple Watch 42mm - Navigace

Navigace na Apple Watch je ovšem perfektní záležitost! Přímo na displeji hodinek jede šipečka, ukazuje se mapa a když máte někde odbočit, hodinky začnou lehce vibrovat, aby na změnu směru upozornili. To vše je doplněno o hlasovou asistenku. Pokud tedy máte ruku s hodinkami na volantu, můžete navigaci velice snadno sledovat přímo na nich. Opět tak velice snižujete riziko dopravní nehody.

Spokojenost po měsíci používání?

Myslím, že mohu s klidným srdcem říci, že jsem po měsící užívání Apple Watch maximálně spokojený a překvapený i na reakci okolí, které hodinky na ruce upoutali a chtěli si je třeba i vyzkoušet. Nejvíce všechny, stejně jako mě, zaujala přesnost diktované zprávy. Navíc mohu s klidným srdcem říci, že hodinky se hodí jak do společnosti, tak na sport. V dalším článku Vám přinesu podrobnosti o používání hodinek při cvičení, nebo o "voděodolnosti".