Společnost Apple uvolnila první veřejnou betu iOS 12 a macOS Mojave

Společnost Apple před chvílí uvolnila první oficiální betu iOS 12 a macOS Mojave. Doposud bylo testování nových operačních systémů zpřístupněné pouze vývojářům. Po dvou vývojářských beta verzích Apple s největší pravděpodobností vyladil největší neduhy a dal možnost všem uživatelům novějších iPhonů otestovat, jak jim bude nový operační systém fungovat.

Postřehy z iOS 12

Prozatím jsem vyzkoušel pouze iOS 12 a proto Vám mohu sepsát pár rychlých dojmů. iOS 12 jsem nainstaloval do iPhonu 8 Plus. Stažení trvalo přibližně 5-6 minut i s vyhledáváním aktualizace. Následná instalace také trvala přibližně 5 minut. Po spuštění mě iPhone vyzval, zdali chci aby monitoroval, jak moc používám obrazovku a kolik času vlastně trávím na iPhonu přes den. 

Za první hodinu používání mě oslovilo tmavší prostředí, kterým iOS 12 disponuje, především v rámci záložek na ploše. Co mě také mile překvapilo je množení zpráv "zasebou" na lock screen. Neukazuje se Vám tak 20 upozornění s příchozí zprávou z Facebooku pod sebou, ale jedno upozornění s infomací, kolik zpráv Vám přišlo.Příjemnou změnou je také nová tapeta, která se stala tou hlavní pro iOS 12. Osobně si na základní tapety potrpím a příliš nepoužívám na tapetu nějaké fotografie. Tmavě červenomodrá tapeta je tak pozitivní změnou.

Jak iOS 12 nebo macOS Mojave stáhnout?

Pro instalaci iOS 12 nebo macOS Mojave je potřebné stáhnout speciální profil. Po jeho stažení a následné registrace zvolíte operační systém, který chcete stáhnout. Apple Vás pak vyzve k restartu zařízení a po následném restartu již stačí postupovat klasicky. Nastavení - Obecné - Aktualizace softwaru - Stáhnout. Pokud máte již někdo zkušenosti macOS Mojave, klidně nám je sepište a pošlete na kalina@tvrzenysklo.cz - My je rádi zasdílíme dál.

Speciální profil pro stažení iOS 12 nebo macOS Mojave naleznete pod tímto odkazem.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz