VŠECHNY PRODUKTY SKLADEM NA PRODEJNĚ V PRAZE

Co udělat před prodejem starého iPhonu?

Při koupi nového iPhonu většina uživatelů řeší, co se starým modelem? Vyplatí se iPhone prodat a aspoň částečně si tak kompenzovat částku, kterou budete muset investovat do nového zařízení, nebo je lepší starší iPhone nechat ležet v šuplíku jako náhradní? Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, nezapomeňte iPhone občas z šuplíku vytáhnout, a nabít, aby nedošlo k podvybití baterie. iPhone by pak nemusel naskočit a museli byste celou situaci řešit výměnou baterie. Máte doma podobný iPhone, který dlouho ležel a nejde zapnout, odneste ho do našeho iPhone servisu, do 15 minut si s ním poradíme. Rozhodnete-li se ovšem pro prodej, rozhodně byste neměli vynechat ani jeden z následujících kroků:

Co udělat před prodejem staršího iPhonu?

  • Zálohujte si svá data - Je jedno jestli zvolíte zálohu na iCloud, nebo skrz iTunes (u Macu nově skrz Finder) do počítače. Z obou zdrojů budete moci svá data snadno přenést do nového zařízení a pokračovat tam, kde jste na starém iPhonu skončili.
  • Zrušte spárování s Apple Watch - Tento krok se týká pouze uživatelů Apple Watch.
  • Odhlašte se z iCloudu - Následně přejděte do Nastavení a klikněte na vaše jméno Apple ID. Sjeďte až dolů a zvolte odhlásit se. Při odhlášení je nutné být připojený k internetu. 
  • Smažte celý iPhone - Smazat celý iPhone je velice snadné. Opět otevřete Nastavení - Obecné - Obnovit - Smazat data a nastavení. Objeví se logo společnosti Apple a začne proces mazání iPhonu.

Nyní pokud máte iPhone kompletně smazaný, posbírejte všechny ochranné kryty, nabíjecí kabely, tvrzená skla, sluchátka a ideální i původní krabičku a účtenku od iPhonu a vrhněte se na focení iPhonu.

  • Na úvodní fotku dejte všechny věci, které jsou součástí prodeje - První fotka musí kupujícího zaujmout, dejte na ni tedy všechno příslušenství co k iPhonu máte. 
  • Podrobně nafoťte iPhone ze všech stran - Při focení nafoťte pečlivě iPhone ze všech stran. Nachází-li se na těle iPhonu nějaké poškození (ťukance, oděrky), vyfoťte i je, předejdete problémům a nedorozumění při prodeji. Vyfoťte iPhone i v zapnutém stavu.
  • Vytvořte inzerát - Sepište podrobně veškeré informace, které o zařízení máte a pamatujete si. V inzerátu by se mělo ideálně objevit toto: velikost paměti, dodávané příslušenství, stáří iPhonu, kondice baterie, závady, stav těla, místo pořízení, barva. Pokud jste ochotni slevit při rychlém jednání, nezapomeňte na konec uvést i toto. Doporučujeme pořizovat fotografie ve velmi světlém prostředí.

Kde nejlépe použitý iPhone prodat?

Co všechno udělat před prodejem iPhonu bychom měli, kde ale nyní iPhone prodat? Nejdůležitější informace: NIKDY IPHONE NIKOMU NEPOSÍLEJTE. Po internetu se pohybuje spousta podvodníků, kteří vám nabídnout převedení peněz předem, zašlou falešný screen s informacemi o provedení platby a vám nepřijde nic, akorát budete bez iPhonu. Existuje hned několik míst, kde iPhone zaručeně prodat.

  • SBAZAR.CZ - Bazar od společnosti Seznam, který malinko žije ve stínu populárnějšího internetového bazaru. 
  • BAZOŠ.CZ - Jednoznačně nejvyužívanější internetový bazar, který zastínil dříve populární Aukro. 
  • FACEBOOK MARKETPLACE - Oba zmíněné bazary v poslední době válcuje na plné čáře Facebook Marketplace. Největší pravděpodobnost rychlého prodeje starého iPhonu máte jednoznačně zde.

Zapomněli jsme na něco? Napište nám na kalina@tvrzenysklo.cz a my článek aktualizujeme. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení