VŠECHNY PRODUKTY SKLADEM NA PRODEJNĚ V PRAZE

Společnost Apple představila nový iOS 12.1, co nového přináší?

Společnost Apple představila hned několik nových produktů, na které se podíváme v dalším článku. Kromě nových produktů byla ovšem představena ještě jedna velice důležitá věc. iOS 12.1 - Aktualizace, která přináší mnoho novinek, díky kterým budete moci Váš iPhone / iPad využívat zase o kus efektivněji. Ne každý si ovšem nejnovější iOS do svého zařízení nainstaluje. Aktualizaci 12.1 si mohou nainstalovat uživatelé iPhonu 5s a novějších modelů. (Na iPhone 5S doporučuji aktualizaci rozhodně nainstalovat, pokud v něm máte doposud nainstalovaný pouze iOS 11. Nový iOS 12.1 si užijí jablíčkáři, kteří vlastní iPad Mini 2.generace a novější. Co ovšem nový iOS 12.1 přináší?

Novinky, které přináší iOS 12.1

Už doposud se v emotikonech skoro nevyznám. Mezi emoji naleznete od smějícího se bobku, přes zvracejícího smajlíka po smajlíka modré a červené, pozlacené rybičky, držící na zlatém stožáru. I přes toto množství emotikonů se můžeme u nového iOS 12.1 setkat s dalšími 70 emotikony. Za důležitější ovšem považuji vylepšení ochrany soukromí. Po představení nového iOS 12 se musela společnost Apple potýkat s menšími “dírami”, které mohli vést ke zněužití dat uživatelů. Aktualizace 12.1 ovšem vše řeší. Pokud tak chcete mít jistotu, že jsou Vaše data v bezpečí, pravidělně iOS aktualizujte. 

Konečně jsme se také dočkali podpory skupinových hovorů přes FaceTime. Novinka, kterou Apple uvedl při představení nových iPhonů XS, XS MAX a XR. Po skupinových hovorech volalo mnoho uživatelů, stejně jako po bezdrátovém nabíjení. A stejně jako v bezdrátovém nabíjení Apple volání uživatelů vyslyšel. Nyní se do skupinového hovoru přes FaceTime může zapojit až 32 osob. Druhou velkou novinkou, která s novými iPhony přišla je podpora druhé SIM v jednom zařízení. Nejedná se ovšem o klasickou SIM kartu na kterou jsme byli doposud zvyklý. Jedná se o podporu tzv. ESIM. S ESIM se kromě iPhonů můžeme setkat u nových Apple Watch series 4. U českých operátorů se mohou na druhou SIM ve svém iPhonu prozatím těšit jenom zákazníci T-Mobile. Ostatní operátoři si dávají na čas.

Video představení iOS 12.1

Pokud se chcete podívat, co nového nový iOS 12.1 přináší, podívejte se na velice povedené video z dílny magazínu FanApple.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení